باینری آپشنمقالات

باینری آپشن چیست؟ آموزش 0 تا 100 کسب درآمد از باینری آپشن

بررسی کامل بازار باینری آپشن و معرفی بروکرهای معتبر

آیا در مورد باینری آپشن و سرمایه‌گذاری به روش‌های اینترنتی و بازارهای مالی آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید باینری آپشن چست و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند؟
اگر شما هم قصد کسب درآمد اینترنتی و آنلاین از بازارهای مالی دارید بهتر است این مقاله را دنبال کنید.
امروزه کسب سود از بورس و کسب درآمدهای میلیونی اینترنتی، رؤیای بیشتر افراد شده است به حدی که بازار سایت‌های معاملاتی تقلبی به حدی زیاد شده است که بیشتر کشورها از جمله اتحادیه اروپا در اواخر سال 2018 معاملات باینری آپشن را ممنوع کرد و شرکت‌های محدودی این‌گونه معاملات را انجام می‌دادند؛ اما اخیراً در ایران نیز این رؤیای میلیونر شدن در چند دقیقه یا یک روز و وعده‌ تحقیق این رؤیاها از طریق بروکرهای الیمپ ترید و آلپاری گسترش زیادی پیدا کرده است؛ اما برای اینکه بدانیم این معاملات تا چه حد واقعی هستند و آیا واقعاً چنین معاملاتی برای کسب درآمد وجود دارند می‌توانید مطالب زیر را دنبال کنید تا بیشتر با زیروبم و مزایای این معاملات و استراتژی‌های آن آشنا شویم.

باینری آپشن چیست؟

روی آوردن به بازارهای مالی از جمله باینری آپشن در سراسر جهان رو به افزایش است. گزینه‌های باینری یا گزینه‌های دودویی یک بازار مالی جدید است و تقریباً افراد زیادی برای کسب درآمد به آن روی آورده‌اند و یک روش عالی برای سودآوری از طریق اینترنت است. در این روش که یک نوع تجارت آنلاین است مقدار سود و زیان معامله قبل از شروع کاملاً مشخص است.

واژه‌ باینری به معنی صفر و یک است. معامله‌گر در پایان معامله یا تمام سرمایه خود را به اضافه‌ سود دریافت می‌کند و یا اینکه کل سرمایه خود را از دست می‌دهد. واژه‌ آپشن نیز به معنی اختیار است به صورتی که صاحب قرارداد آپشن، اختیار خرید یا فروش کالایی را با قیمت از پیش تعیین شده و برای یک دوری مشخص دارد. به طور کلی الزام و تعهدی به خرید یا فروش کالا در قیمت تعیین شده نیست و معامله‌گر کاملاً اختیار معامله را دارد و اگر تمایل به خرید و یا فروش داشت معامله را انجام می‌دهد.

نحوه‌ عملکرد باینری آپشن

نحوه‌ کار و موفقیت در باینری آپشن بر اساس پیش‌بینی با گزینه‌ بله یا خیر است. وقتی شما در این معامله سود یا ضرر شرکتی را در زمان خاصی پیش‌بینی می‌کنید به این معنی است که شما رسماً وارد گزینه‌های دودویی شده‌اید. زمان در این‌گونه پیش‌بینی بسیار حائز اهمیت است؛ اما اساس کار بر این است که اگر شما بتوانید درست پیش‌بینی کنید که در زمان خاص شرکت تعیین شده به مقدار سود تعیین شده می‌رسد، شما هم مبلغ سرمایه خود و هم مقدار سود تعیین شده برای پیش‌بینی را دریافت می‌کنید؛ اما وقتی‌که پیش‌بینی را درست حدس نزنید از این معامله سودی نمی‌برید و کل مبلغ سرمایه‌گذاری خود را نیز از دست می‌دهید. وجود دو گزینه‌ بله یا خیر به شما این اختیار را می‌دهد که این معامله را با زدن یکی از گزینه‌ها پیش‌بینی کنید و همین برای سود کردن یا ضرر کردن در این بازار مالی کافی است.
پس از اتمام زمان پیش‌بینی و انقضای معامله سود یا ضرر به صورت خودکار به حساب معامله‌گر واریز می‌شود.

تفاوت فارکس و باینری آپشن در چیست؟

به طور کلی باینری آپشن شکل ساده‌شده‌ معاملات فارکس هست. در فارکس برخلاف باینری زمان خاصی برای باز یا بسته بودن معامله وجود ندارد و معامله مانند بازار سهام می‌تواند به صورت نامحدود باز باشد و برای معامله‌ای سود یا ضرر مشخص شده‌ای وجود ندارد و تماماً بستگی به پیشرفت قیمت دارد.
تقریباً در بازار مالی فارکس معامله‌گر حد مشخصی از سود یا ضرر را ندارد و نمی‌داند چه زمانی معاملات خود را ببند و این پارامترها سبب شده است که روی آوردن به تجارت باینری و استقبال از آن بیشتر شود و معامله‌گر در لحظه به سود یا زیان خود برسد.

انواع معاملات باینری آپشن

تا اینجا حتماً با مفهوم باینری آپشن آشنا شده‌اید و می‌دانید که معامله‌گران باید با انتخاب بروکر مناسب و تمرکز بر روی آن معامله خود را انجام دهند. بعد از ثبت‌نام و افتتاح یک حساب بروکر می‌توانید مبلغ سرمایه‌گذاری را به حساب واریز کنید.
در بیشتر مواقع مبالغ سرمایه‌گذاری چیزی حدود 10 تا 250 دلار هست. برای معامله می‌توانید یک سهم، کالا یا جفت ارز را برای ترید انتخاب کنید که محبوب‌ترین آن‌ها در معاملات فارکس و باینری EUR/USD هست.
می‌توانید درصدی از مبلغ سرمایه‌گذاری خود را برای هر ترید تعیین کنید و جهت قیمت آن را با استفاده از دو گزینه‌ بالا و پایین مشخص کنید و همچنین مقدار سود برای هر ترید معمولاً چیزی بین 65 تا 100 درصد است. در زیر چندین نمونه از معاملات باینری آپشن را با ذکر مثال توضیح می‌دهیم.

 • High-Low یا CALL/PUT: استقبال معامله‌گران از این آپشن بسیار زیاد است و به وضوح می‌توان گفت یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین نوع معامله هست. اساس کار در این معامله پیش‌بینی قیمت است به صورتی که شما قبل از پایان زمان معامله پیش‌بینی می‌کنید که قیمت بالا می‌رود یا پایین می‌آید. در این معامله زمان و قیمت شروع و پایان معامله اهمیت زیادی دارد و سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی قیمت یک کالایی اعم از طلا، نقره یا سهام یک شرکت در پایان زمان انقضای معامله نسبت به زمان شروع معامله کار خود را انجام می‌دهند.
 • معامله خرید- CALL Binary Options: در این معامله همان‌طور که از نامش پیداست فرد معامله‌گر یک معامله بازخرید دارد و در زمان معینی معامله بسته خواهد شد. مثلاً فردی سهمی را که قیمت 1.2 دارد، دلار پیش‌بینی می‌کند که قیمت سهام افزایش پیدا می‌کند و مقدار 100 دلار را برای معامله تعیین می‌کند. پس از پایان زمان معامله اگر قیمت سهم بیشتر از 1.2 دلار بود معامله‌گر 85 درصد سرمایه خود را به علاوه 85 دلار سود خالص را نیز دریافت می‌کند ولی اگر قیمت از 1.2 پایین‌تر باشد فرد کل سرمایه‌گذاری تعیین شده در این معامله را از دست می‌دهد.
 • معامله فروش PUT Binary Options: این معامله برعکس معامله خرید است و معامله‌گر پیش‌بینی می‌کند که قیمت نزولی است و کاهش پیدا می‌کند. مثلاً اگر معامله‌گری برای قیمت هر سهم که ارزش آن به طور مثال 1.2 دلار است و معامله فروش باز برای یک‌زمان مشخص انجام می‌دهد. اگر سهم بعد از پایان زمان معامله کمتر از 1.2 باشد معامله‌گر سود می‌کند و علاوه بر دریافت 85 درصد از سرمایه 85 دلار نیز سود می‌کند؛ و در صورت بالا رفتن قیمت سهم فرد تمام سرمایه‌ خود را از دست می‌دهد. تمام درصدهای سود و زیان در هر معامله تعیین شده و مشخص است و دقیقاً پس از پایان معامله واریز و برداشت سود انجام می‌شود.
 • معامله one Touch: در این معامله بروکرها قیمت یک سهم را تعیین می‌کنند و ترید پیش‌بینی می‌کند که یک سهم به قیمت پیش‌بینی‌شده توسط بروکر می‌رسد یا خیر و نیازی نیست سهم از محدوده‌ تعیین شده توسط برو کر خارج شود و فقط تماس کوچکی با محدوده داشته باشد. مثلاً قیمت سهمی در روز جمعه 1.50 است و دو گزینه‌ بالا و پایین در این معامله به معنی افزایش قیمت سهم تا اواخر هفته و یا کاهش قیمت سهم هست که شما با پیش‌بینی مشخص می‌کنید که قیمت سهم چه تغییری می‌کند.
 • No Touch: در این معامله تریدر امیدوار است قیمت از مرز خاصی که تعیین می‌کنند فراتر نرود. مثلاً سهام شرکتی 100 دلار است و پلتفرم بروکر تعیین می‌کند که قیمت عدم تماس سطح 120 دلار است و اگر در طول زمان معامله قیمت به 120 دلار نرسد شما معامله را برده‌اید و سود می‌کنید.
 • Ladder: این نوع معامله که نردبان نام دارد فرد معامله‌گر قیمت سهم را تا قبل از پایان معامله بیشتر از مقداری تعیین می‌کند که کارگزار تعیین کرده و سود این‌گونه معاملات عددی بین 1 درصد تا 500 درصد هست.

روش‌های انتخاب یک بروکر مطمئن در باینری آپشن

همان‌طور که گفتیم معاملات باینری آپشن در بستر اینترنت انجام می‌شود و مراجع زیادی به صورت غیرقانونی بروکرهایی را راه‌اندازی کرده و از این طریق کلاه‌برداری می‌کنند.
بهترین روش برای دستیابی به یک بروکر مطمئن مراجعه به آژانس نظارتی است که بروکرهای مطمئن و تأییدشده را معرفی کند.
یک بروکر باید از سوی مراجع و سازمان‌های بین المللی تأییدشده باشد در غیر این صورت بروکرهای عدم تأییدشده از هیچ قانون خاصی پیروی نمی‌کنند و امکان کلاه‌برداری در آن‌ها زیاد است.

از جمله عواملی که در انتخاب یک بروکر مطمئن تأثیرگذار هستند را در زیر بیان می‌کنیم.

 • تبعیت از یک قانون و مقررات خاص یکی از آپشن های انتخاب بروکر است و اینکه بروکر دارای مجوز از سازمان‌های نظارتی بین المللی باشد بسیار مهم است
  . بیشتر بروکرهای فعال دارای نمادهای اعتماد و اطمینان کاربران هستند و در سایت‌های آن‌ها تنها با یک کلیک بر روی آن‌ها می‌توان بروکرها را راستی آزمایی کرد.
 • امروزه برای دسترسی راحت تمامی کاربران به بروکرهای مطمئن اپلیکیشن ها و نرم‌افزارهای معتبری طراحی شده است. استفاده از این برنامه ها انجام معاملات را برای کاربران آسان می‌کنند و قابلیت نصب بر روی انواع گوشی‌های هوشمند را دارند.
 • اکثر بروکرها بر روی سایت خود دارای نسخه‌ دمو یا آزمایشی هستند و برای کاربران تازه وارد این امکان را فراهم می‌کنند که کاربر ابتدا به صورت آزمایشی و مجازی در این بازار مالی تمرین کند و پس از یادگیری کامل بتواند به صورت واقعی معامله کند. این نسخه‌های آزمایشی کاملاً شبیه به نمونه‌های واقعی طراحی شده اند و تمام تحلیل‌ها و نمودارها ارائه می‌شوند.
 • درسایت بروکرهای معتبر انواع زبان‌ها پشتیبانی می‌شود و به کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی انواع آموزش‌ها را می‌دهند و برای کسب رضایت و اعتماد معامله‌گران سیستم پرسش و پاسخ را راه‌اندازی کرده‌اند تا هیچ ابهامی ذهن افراد را درگیر نکند.
 • حتماً شما می‌دانید در هر بازار مالی قبل از کسب اطمینان از بازار و شروع سرمایه‌گذاری بهتر از مبالغ کمتری جهت معامله استفاده کنید و کاملاً با نحوه واریز و برداشت سود آگاهی کسب کنید. بعد از راستی آزمایی و کسب اطمینان در بروکر باینری آپشن می‌توانید مبالغ خود را افزایش دهید.

مزایای تجارت از طریق باینری آپشن

امروزه تجارت آنلاین و در صدر آن باینری آپشن به صورت گسترده در دسترس افراد است و مزایای زیادی که این شیوه تجارت دارد باعث شده افراد زیادی به این نوع معامله‌گری روی بیاورند. از جمله مزایایی که می‌توان برای این روش برشمرد شامل موارد زیر است.

 • شاید محبوب‌ترین دلیل انتخاب باینری نسبت به روش‌های سنتی تجارت، بازدهی سریع با سوددهی بالا باشد. زمان انقضا می‌تواند از یک دقیقه تا یک هفته متغیر باشد و با بازدهی 70 تا 95 درصد همراه باشد و معامله‌گر در یک بازه‌ زمانی کوتاه به سود کلانی دست پیدا کند.
 • یکی از مزایای این تجارت سرمایه‌گذاری با حداقل سرمایه ممکن یعنی 1 دلار است. شما در این روش می‌توانید قبل از معامله مقدار معینی از سرمایه خود را جهت معامله تعیین کنید که ریسک کمتری را به دنبال دارد.
 • این نوع تجارت بسیار ساده است و نیاز به دانش و تخصص خاصی نیست و فقط کافی است فرد با انتخاب دارایی و مبلغ موردنظر جهت تجارت و مسیر موردنظر را انتخاب کند و پس از انتخاب زمان انقضای معامله، منتظر سود و زیان خود باشید. تمام مراحل این تجارت بسیار ساده و در حد چندین کلیک هست.
 • استفاده از حداقل سرمایه به شما کمک می‌کند تا در یک‌زمان خاص تجارت آنلاین داشته باشید.
 • در بروکرهای باینری دارایی‌های زیادی نظیر طیف گسترده‌ای از کالاها، سهام، شاخص‌ها و جفت ارزها در سراسر جهان معامله می‌شوند. پس بدون در نظر گرفتن مقدار سرمایه و تنها با یک دلار برای شما امکان تجارت وجود دارد. قبل از انتخاب هر کدام از دارایی‌ها بهتر است اطلاعات دقیقی از آن‌ها داشته باشید تا بتوانید درست پیش‌بینی کنید و به سوددهی برسید.
 • این بازار محدودیت‌های بازارهای سنتی را ندارد و شما با افزایش و کاهش قیمت‌ها می‌توانید درآمد خود را کسب کنید چون استراتژی‌های باینری بسیار گسترده و متنوع هستند.
 • محدودیت زمانی و مکانی برای باینری وجود دارد و شما در هر زمان و مکانی از طریق لب تاپ یا گوشی‌های هوشمند می‌توانید به سیستم‌های تجاری آنلاین دسترسی داشته باشید. خدمات‌دهی این بازارها به صورت 24 ساعته و در کل ایام هفته انجام می‌شود و چون در سطح بین المللی هست می‌توان مطمئن بود که حداقل در سراسر جهان یک بازار جهت معامله باز است.

انواع بروکرهای باینری آپشن

انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن تماماً به هدف شما بستگی دارد اینکه شما از یک معامله چه معیارهایی برایتان مهم هستند و یا اینکه فقط به سودآوری و یا جذاب‌ترین پاداش‌ها فکر می‌کنید. بروکرهای مختلفی در جهان وجود دارند که به معرفی چندین بروکر معروف و پرطرفدار می‌پردازیم.

 • بروکر IQ option: مقر این کارگزاری در قبرس و زیر نظر گروه بورس و اوراق بهادار قبرس است. این بروکر جزو بهترین پلتفرم‌های تجاری دنیا هست که بیش از 250 دارایی را جهت معامله در اختیار افراد قرار می‌دهد. آی‌کیو آپشن از طریق وب یا اپلیکیشن در دسترس افراد است و با حداقل سپرده ده دلاری و حداقل پرداخت 95 درصد و حداقل معامله یک دلاری بهترین گزینه برای انجام معاملات آنلاین است.
 • بروکر ExpertOption: این کارگزاری در سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد و زیر نظر کمسیون خدمات مالی واناتو و مرکز قوانین و ارتباطات بازارهای مالی هست این بروکر با ارائه بیش از 100 نوع دارایی در بیش از 150 کشور جهان فعالیت می‌کند. در این بروکر از 20 روش پرداخت متنوع استفاده می‌شود و برای افرادی که به دنبال سودهای قوی هستند مناسب است.
 • بروکر الیمپ ترید: این کارگزاری در قبرس واقع شده است و قوانین آن توسط گروه مالی بین المللی وضع می‌شود. کاربرانی که از این بروکر استفاده می‌کنند می‌توانند از بیمه بودن سپرده خود، حمایت جامع و حل سریع مشکلات اطمینان داشته باشند. وجود بیش از 75 دارایی و قابل دسترسی از طریق وب یا اپلیکیشن این بروکر را برای کاربران جذاب کرده است.
  نکته:در حال حاضر به خاطر تحریم ها افراد مقیم ایران نمیتوانند در بروکر الیمپ ترید فعالیت کنید و اگر تمایل به افتتاح حساب در این بروکر دارید باید با آیپی کشوری که فعالیت در الیمپ ترید در آن مجاز است اقدام به ساخت حساب و کسب درآمد کنید.
 • بروکر باینری: Binary.com یک پلتفرم تجاری آنلاین هست که کاربران می‌توانند معاملات باینری و CFD را در آن انجام دهند. این کارگزاری یکی از به نام‌ترین و باسابقه‌ترین کارگزاری‌ها هست که با جذب کاربران زیادی از سراسر دنیا توانسته است به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. قوانین این مجموعه توسط گروه مالی واناتو، کمسیون خدمات مالی جزایر ویرجین بریتانیا، مقامات خدمات مالی مالتا و مقامات خدمات مالی لابوان وضع می‌شود. دلیل جذابیت این کارگزاری سودهای چند هزار درصدی در بازه زمانی 10 ثانیه تا 365 روز هست و فرد می‌تواند معامله خود را قبل از رسیدن به تاریخ انقضا خاتمه دهد و سود خود را دریافت و یا از ضرر جلوگیری کرد.
 • بروکر پاکت آپشن(pocket option): بیشتر کارگزاری‌های تریدرهای جدید را از بعضی از کشورها نظیر آمریکا و اروپا پذیرش نمی‌کنند و این بروکر تنها وب‌سایتی است که در کشورهای آمریکا و اروپا تریدر جدید می‌پذیرد. داشتن بیش از صد دارایی جهت معامله و تبعیت از قوانین مربوط به بازارهای بین المللی مالی از مزایای این بروکر است.
  از ویژگی‌های ممتاز این بروکر نداشتن کمسیون در زمان واریز و برداشت، تنوع بیش از 50 روش پرداخت، شاخص و سیگنال‌های متفاوت، پاداش و سود بالا می‌توان نام برد. حداکثر سود در این کارگزاری 128 درصد و حداقل سپرده 50 دلار است و با توجه به خدمت‌رسانی به همه کشورها جزو بهترین‌ها هست.
  پس از این که فعالیت در الیمپ ترید برای ایرانیان ممنوع شد تعداد زیادی از کاربران ایرانی در حال حاضر در بروکر پاکت آپشن فعالیت میکنند
 • بروکر Binarycent: این وب‌سایت با ارائه معاملات باینری، معاملات فارکس و CFD با سود 95 درصدی فعالیت می‌کند و مقر این کارگذاری در واناتو و در بیشتر کشورها تریدر پذیرش می‌کند. پایین بودن میزان حداقل معاملات تا 1 سنت از ویژگی‌های بارز باینری سنت هست.
 • بروکر RaceOption: این کارگزاری در انگلستان تأسیس‌شده و روزانه بیشتر از ده هزار معامله را پردازش می‌کند. همان‌طور که گفتیم بسیاری از بروکر ها اجازه فعالیت به مشتریان آمریکایی، کانادایی و استرالیایی را نمی‌دهد ولی این بروکر هیچ‌گونه محدودیتی برای محل زندگی افراد قائل نمی‌شود. نسخه‌های این پلتفرم تجاری بر روی وب‌سایت، گوشی‌های اندروید و آیفون قابل‌نصب و اجرا هست. داشتن سود بالا و حداقل سرمایه‌گذاری 250 دلاری و همچنین پاداش 20 الی 100 دلاری از مزایای این بروکر هست.
 • بروکر Binomo: در این کارگزاری انواع معاملات باینری آپشن، فارکس، ارزهای دیجیتال و CFD قابل انجام است. دارایی‌های این کارگزاری محدود هستند و سرمایه افراد را تا مبلغ 20 هزار دلار بیمه می‌کند. این کارگزاری به مشتریان خود حساب دمو با 1000 دلار مجازی می‌دهد تا بتوانند به صورت آزمایشی معامله کنند.
 • بروکر 24Option: داشتن ابزارهای تحلیل مالی و نمودارهای پیشرفته در این کارگزاری باعث شده که تریدرهای حرفه‌ای معاملات خود را در این بروکر انجام دهند. مقر این بروکر در قبرس و دارای 4 نوع حساب مختلف از قبیل پایه، طلایی، پلاتینیوم و VIP هست.

اصول مهم برای موفقیت در باینری آپشن

اگر بخواهید از باینری آپشن به صورت بلندمدت استفاده کنید بهتر است نکات مهمی را در نظر بگیرید هر معامله‌ای قبل از شروع دارای قوانین و اصول خاصی است که شخص باید به آن پایبند باشد تا بتواند در طول دوره‌ معامله سودآوری داشته باشد. در زیر عواملی که باعث موفقیت شما در باینری می‌شود را بیان می‌کنیم.

 • قبل از ورد به معاملات باینری اطلاعات کافی در این خصوص کسب کنید. معاملات نیز همانند هر چیز دیگری نیازمند دانش خاص است. تجارت در بازار جهانی باینری نیازمند استراتژی است. اگر بدون دانش و فقط به دلیل علاقه وارد معاملات بشوید هرگز در طولانی مدت موفق نخواهید شد.
 • بهتر است یک روش معامله برای خود پیدا کنید. همیشه نمی‌توانید بر پایه شانس معامله کنید چون ریسک بالایی دارد. کنترل معاملات تا حد زیادی ضرر را کاهش می‌دهد. اگر شما قبل از انجام یک معامله مطالعه کافی در خصوص الگوهای نمودار قیمت، ساختن و یا آموختن یک متد معاملاتی برای ورود به معامله و خروج به‌موقع از آن داشته باشید می‌توانید روش مورداطمینان خود را بیابید.
 • تنها انتخاب یک روش معاملاتی کافی نیست چون شما نیازمند یک بروکر قابل‌اطمینان هستید. بروکرهایی نظیر باینری و الیمپ ترید و آی‌کیو آپشن با ابزارهای گسترده‌ای که دارند می‌توانند به شما اطمینان خاطر بدهند که معاملات شما در یک چهارچوب قانونی و مطمئن انجام می‌شود.
 • وقتی شما به یک روش معاملاتی درست دست پیدا کردید بهتر است آن را با استفاده از نمودارهای گذشته‌ قیمت تست کنید و در زمان و پول خود صرفه جویی کنید.
 • بعد از انجام تست روش انتخابی می‌توانید از گزینه‌ دمو یا معاملات آزمایشی استفاده کنید بیشتر بروکرهای معروف برای معامله‌گران گزینه‌ حساب آزمایشی را دارند یا معامله‌گران بدون از دست دادن سود با نحوه معاملات و فضای سایت بروکر و استراتژی‌های معاملاتی آشنا شوند.
 • بهتر است در معاملات خود در باینری آپشن تعادل داشته باشید هیچ وقت با عجله و پشت سر هم معامله نکنید. کم‌کاری در معاملات و زیاده‌روی در آن هر دو برای معامله‌گر بسیار موضوع مهم و حیاتی است. پس ایجاد تعادل می‌تواند نقش مهمی در سودآوری برای بلندمدت داشته باشد.
 • زمانی به معامله بپردازید که ذهن آرامی دارید. چون استرس و ذهن ناآرام باعث انجام حرکات و تصمیمات نادرست می‌شود و شاید بیشتر معامله‌گران این موضوع را نادیده بگیرند.
 • وقتی برای معامله خود هدف خاصی را در نظر می‌گیرید بهتر است آن را یادداشت کنید. نوشتن هدف و تعیین آن شما را تشویق به کسب سود می‌کند و اگر به هدف دست پیدا کرید بهتر است از معامله دست بکشید.
 • اگر همه‌ موارد بالا را رعایت کنید ولی درک درستی از روانشناسی خود نداشته باشید و نتوانید با هیجانات خود کنار بیایید نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. بهتر است معامله را با میل شخصی و علاقه انجام دهید و از آن لذت ببرید تا کسب سود و درآمد برای شما جذاب باشد.

انواع قراردادهای باینری آپشن و مفهوم این قراردادها

به طور کلی دو نوع قرارداد در باینری آپشن وجود دارد که شامل آپشن CALL و آپشن put هست. در آپشن CALL کاربر یا معامله‌گر می‌تواند کالایی را در یک قیمت از پیش تعیین شده بخرد. اگر سرمایه‌گذار مطمئن باشد که قیمت کالای مذکور تا قبل از تاریخ انقضای آن بالا می‌رود باید این آپشن را انتخاب کند؛ اما گزینه‌ put به معامله‌گر این امکان را می‌دهد که کالای خریداری شده را به انتخاب خودش بفروشد. وقتی معامله‌گر بر این باور باشد که قیمت کالا تا قبل از انقضای معامله کاهش پیدا می‌کند گزینه PUT را انتخاب می‌کند. قیمت خرید یا وثیقه حداکثر میزان ریسک و ضرر احتمالی شما خواهد بود و سود حاصل از ترید یک آپشن مقدار حرکت بازار از قیمت اولیه دارایی منهای مقدار وثیقه در زمان انقضا است. به عنوان مثال شما می خواهید در یک معامله زمینی را به قیمت کنونی 100 دلار خریداری کنید و باور دارید که قیمت تا یک سال آینده افزایش پیدا می‌کنید.

اگر شما نخواهید کل مبلغ را بپردازید می‌توانید مقداری را به عنوان وثیقه به فروشنده می‌پردازید و در پایان انقضا حق فسخ و قبول معامله را دارید. اگر بعد از تاریخ انقضا قیمت زمین مثلاً 130 دلار افزایش پیدا کرده باشد شما می‌توانید قرارداد خرید را اجرایی کنید و زمین را به قیمتی که قبلاً توافق کرده اید بخرید و سود شما از این معامله برابر است با قیمت جاری زمین منهای قیمت خرید آن به اضافه‌ مبلغ وثیقه که در این معامله برابر با 25 دلار است. ولی اگر قیمت زمین بعد از تاریخ افت پیدا کرد شما می‌توانید معامله را فسخ کنید و همان مقدار 5 دلار وثیقه را ضرر کنید. این آپشن ها گزینه‌های بی‌خطر و بدون ریسک هستند و بسیاری از معامله‌گران آن‌ها را به سایر معاملات ترجیح می‌دهند.

باینری آپشن در ارزهای دیجیتال

همان‌طور که گفتیم باینری آپشن به معنی پیش‌بینی و بر اساس دو گزینه بالا یا پایین و یا بله یا خیر است و بر اساس دارایی مورد معامله این گزینه‌ها می‌تواند تغییر کند؛ اما در خصوص پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال و بیت کوین ریسک بالایی وجود دارد. شما بر روی این ارزها و بیت کوین در خصوص نوسان قیمتی آن‌ها شرط‌بندی می‌کنید. چون قیمت ارزهای دیجیتال و بیت کوین تقریباً غیرقابل‌پیش‌بینی هستند بسیاری از کشورها اجازه‌ پیش‌بینی از طریق باینری آپشن را به بروکرها نمی‌دهند و برای افراد که در این خصوص کار می‌کنند مقررات سخت‌گیرانه‌ای را اعمال می‌کنند.

معاملات در خصوص ارزهای دیجیتال بسیار پرخطر است و ممکن است شما کل دارایی خود را از دست بدهید و بهتر است قبل از انجام معامله خطرات احتمالی آن را بررسی کنید. چون معاملات در باینری بسیار متفاوت با معاملات در بورس است و اگر شما در باینری قیمت یک دارایی را درست پیش‌بینی کنید بین 60 تا 100 درصد سود می‌کنید و در غیر این صورت دارایی خود را از دست می‌دهید. پس پیشنهاد ما این است که قبل از وارد شدن به این بازار مالی تمام جوانب و احتمالان آن را بررسی کنید و با دانش کافی دست به معامله بزنید.

استراتژی‌های باینری آپشن

مهم‌ترین هدف در باینری آپشن سودآوری برای سرمایه‌گذاران هست. یادگیری استراتژی‌های خاص به معامله‌گران کمک می‌کند تا سیگنال‌های مطمئن بازار را بشناسند و بدون آگاهی در هیچ معامله‌ای شرکت نکنند. انواع استراتژی‌های باینری را می‌توان به سه قسمت استراتژی‌های معاملاتی، استراتژی‌های مدیریت مالی و استراتژی‌های تحلیل و بهبود تقسیم کرد. مهم‌ترین استراتژی‌های که هر معامله‌گر باید سرلوحه‌ کار خود قرار دهد شامل موارد زیر است.

 • برای هر معامله‌ای بهتر است درصد کمی از سرمایه خود را وارد معامله کنید.
 • به تاریخچه‌ دارایی که می خواهید معامله کنید نگاهی بیندازید و قیمت و سرعت حرکت قیمت را بررسی کنید.
 • این بازار مالی نیاز به تجربه و مهارت خاصی ندارد و تنها با مطالعه و تلاش و تجربه می‌توانید موفق باشید.

اما استراتژی‌های تخصصی‌تری که بیشتر معامله‌گران اجرا می‌کنند شامل:

 • استراتژی ترند: بیشتر افرادی که شروع به باینری آپشن می‌کنند این استراتژی را با نام استراتژی گاو خرس می‌شناسند. وقتی شما دارایی موردنظر برای پیش‌بینی را انتخاب می‌کنید این استراتژی به بررسی، افزایش، کاهش و خط روند صاف دارایی می‌پردازد. نمودارهای بررسی دارایی می‌تواند نشان دهد که قیمت افزایش خواهد یافت یا کاهش. اگر یک خط روند صاف وجود داشته باشد قیمت دارایی مورد معامله شما افزایش پیدا می‌کند، با این حال No Touch Option پیشنهاد می‌شود. تقریباً این استراتژی مانند گزینه‌ CALL/PUT عمل می‌کند و تنها تفاوت آن پیش‌بینی قیمت دارایی قبل از موعد مقرر است.
 • استراتژی پینوکیو: اگر شما بر این باور باشید که قیمت یک دارایی بالا می‌رود گزینه‌ CALL و اگر انتظار کاهش قیمت را دارید گزینه PUT را انتخاب کنید. بهتر است برای کاهش ریسک ابتدا در حساب دمو از این استراتژی استفاده کنید.
 • استراتژی Straddle: یکی از پرکاربردترین استراتژی در سراسر جهان هست. وقتی نوسانات بازار زیاد باشد و یا اخبار خاصی بر روی قیمت یک دارایی تأثیرگذار باشد این استراتژی کاربرد پیدا می‌کند. استفاده از هر دو گزینه‌ CALL و Put در معاملات توانایی معامله‌گر را بالا می‌برد. برای توضیح دقیق‌تر این موضوع وقتی شما گزینه put را انتخاب می‌کنید یعنی ارزش دارایی به زودی بالا می‌رود ولی اگر خبری مبنی بر کاهش و سقوط ارزش دارایی باشد و زمانی که دارایی روند نزولی به خود گرفت گزینه‌ call فعال شود و برعکس.
 • استراتژی انحراف ریسک باینری آپشن: برای دستیابی بیشتر به موفقیت و شانس سودآوری بیشتر این استراتژی بسیار طرفدار دارد چون ریسک این بازار ملی را کم می‌کند. اساس کار این استراتژی استفاده از هر دو گزینه call و put در یک دارایی است.
 • استراتژی Hedging: بیمه کردن دارایی را با این استراتژی می‌توانید ممکن کنید و شما هم‌زمان از دو گزینه‌ call و put برای یک دارای پر نوسان استفاده می‌کنید و با مشارکت معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و صرافی‌های سهام به کاهش ریسک و محافظت از سرمایه افراد کمک می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن